Korzkwy 30B 63-300 Pleszew 742 22 71, 742 32 34, 601 290 450, 603 522 192 biuro@gizex.com.pl

Czy używane kotły i nagrzewnice to atrakcyjny przedmiot inwestycji?

Kotły na biomasę oraz nagrzewnice powietrza stały się ostatnio bardzo popularne. Nagrzewnice stosowane są jako stacjonarne urządzenia grzewcze, które mogą pełnić rolę samodzielnego źródła ciepła. Można nimi ogrzać jedno pomieszczenie lub kilka wydzielonych. Ich zaletą jest prosta budowa oraz wysoka wydajność cieplna. Atutem kotłów na biomasę są niskie koszty ogrzewania oraz proekologiczne działanie. Jakie są koszty zakupu tych urządzeń? Czy sprzęt używany również jest atrakcyjny?

Tanie źródło energii

Nowoczesne piece na biomasę oprócz tego, że działają z wykorzystaniem tradycyjnych surowców energetycznych, pozyskują energię ze słomy, trocin i pelletu drzewnego. Biomasa okazała się bowiem być tanim i odnawialnym paliwem ekologicznym. Kotły z firmy GIZEX wykorzystują odpady drewniane, takie jak trociny, zrębki czy drewno kawałkowe. Można w nich również spalać granulat z trocin, czyli tak zwany pellet. Z tego powodu warto instalować je blisko tartaków, czy zakładów drzewnych. Część kotłów jako paliwo wykorzystują słomę lub siano, stanowiąc dobre rozwiązanie dla gospodarstw lub przedsiębiorstw rolnych. Zaletą biomasy jest ponadto emisja do atmosfery mniejszej ilości szkodliwych substancji. Jest to paliwo odnawialne, więc znika również problem nieregularnych dostaw. Przede wszystkim jednak energia pozyskiwana z biomasy jest tańsza od prądu ze szkodliwych dla środowiska surowców kopalnych.

Ekologiczne nagrzewnice powietrza

Nagrzewnice powietrza to nowoczesne systemy, które mają kilka konkretnych zalet. Po pierwsze można je dopasować do konkretnych parametrów i oczekiwań klienta. Po drugie opalane są biopaliwami, co ma wymiar proekologiczny. Ponadto są łatwe w obsłudze, szybkie i oszczędne – inwestycja w taki sprzęt zwraca się w bardzo krótkim czasie. Podstawą działania nagrzewnic powietrza jest słoma, czyli najtańsze biopaliwo na rynku. Nie ma tu różnicy, czy słoma dostarczona jest w postaci balotów, czy też kostek. Użyteczność nagrzewnic zwiększona jest przez możliwość wykorzystania tradycyjnego opału jako paliwa. Ich duży wybór umożliwia znaleźć najlepsze rozwiązanie i dopasować nagrzewnicę nie tylko do metrażu ogrzewanego pomieszczenia, ale także do charakteru prowadzonej działalności.

W czasach stale rosnących opłat za energię, instalowanie podgrzewaczy powietrza czy pieców na biomasę w miejscach, gdzie można ją łatwo pozyskać, jest coraz bardziej opłacalne. Największy koszt tych rozwiązań związany jest z zakupem samych urządzeń. Idealnym rozwiązaniem jest zakup używanych nagrzewnic powietrza i kotłów na biomasę. Taki sprzęt jest nie tylko tańszy i wartościowy, ale przede wszystkim jest dokładnie sprawdzony przez firmę i posiada fachową ekspertyzę, co chroni przed zakupem zepsutych urządzeń.