Korzkwy 30B 63-300 Pleszew 742 22 71, 742 32 34, 601 290 450, 603 522 192 biuro@gizex.com.pl

Najlepsze kotły do ogrzewania magazynów.

MAGAZYNOWANIE WCALE NIE TAKIE PROSTE!

Jak dobrze wszyscy wiemy, magazyny służą przede wszystkim przechowywaniu towarów, różnego rodzaju surowców czy osobistych rzeczy dużych gabarytów. Mogą być one wykorzystywane zarówno przez duże koncerny, jak i w celach użytkowych pojedynczych osób. Sam proces magazynowania może wydawać się dla kogoś, kto nie jest obeznany z tematem, banalny. Nic bardziej mylnego! Magazynowanie, czyli gromadzenie określonych dóbr przez konkretną ilość czasu, w odpowiednich dla nich warunkach jest procesem wymagającym konkretnych zaleceń i wymagań.

Są nimi m.in.: zapewnienie produktom warunków przechowywania adekwatnych do ich rodzaju (dotyczy to szczególnie produktów spożywczych, farmaceutycznych itp.), pośredniczenie pomiędzy dalszym etapem transportu danego towaru do miejsca docelowego czy prowadzenie nadzoru nad tym, jaka ilość danej rzeczy zostaje wprowadzona na magazyn, a jaka wydana. Aby proces magazynowania szedł sprawnie i bez zakłóceń należy odpowiednio dobrać rodzaj magazynu do rodzaju składowanych produktów.

Aby wybrać odpowiedni magazyn, należy uwzględnić wiele ważnych kwestii:

 • Miejsce, w którym znajduje się dany magazyn, czyli lokalizacja.
 • Rodzaj składowanego towaru (to jakich jest gabarytów, ile waży, jaki jest jego termin ważności).
 • Sposób przeprowadzania kontroli jakości towarów jak również wszelkiej dokumentacji magazynowej.
 • Rozmiary magazynu, jego wysokość, szerokość i pojemność.
 • Szczegóły dotyczące dostaw, czyli co ile czasu, jaka ilość towaru itd.
 • Liczba pracowników obsługujących dany magazyn.

Można by rzec, że magazyn to magazyn i tyle jednakże jesteśmy w stanie wyszczególnić 4 główne rodzaje magazynów. Są one podzielone ze względu na typ konstrukcji, zakres i obszar działań, ich funkcjonalności, a także sposób składowania ładunków.

 

 

SPOSOBY OGRZEWANIA MAGAZYNÓW.

W zależności, od tego, jakiego konkretnie rodzaju jest dany magazyn, hala produkcyjna czy inne miejsce, w którym przechowywane są hurtowe ilości konkretnego towaru lub surowca, powinno się wybrać odpowiedni sposób ogrzewania takiego pomieszczenia. Pomieszczenia o wielkich powierzchniach charakteryzują się znacznymi stratami ciepła w stosunkowo krótkim czasie. 

Co jest tego powodem? Jest to zazwyczaj otwieranie drzwi i bram, pojazdy i ludzie przemieszczający się przez cały czas. Magazyny wymagają okresowego obniżania ich temperatury, a następnie jej podnoszenia w szybkim tempie. Chcąc więc zapewnić odpowiednie ogrzewanie w magazynie, należy wziąć pod uwagę zarówno koszty zakupu, jak i montażu konkretnego urządzenia grzewczego, a także jego późniejszej konserwacji i dbania, aby działał jak najlepiej przez długi okres.

Ogrzewanie dużych powierzchni wymaga niestandardowych rozwiązań. Wiadomo, co innego ogrzewać dom jednorodzinny, a co innego halę produkcyjną czy sklep.

Jedną z metod ogrzewania wielkopowierzchniowych miejsc jest zastosowanie kotłów dużych mocy. Są one dedykowane w szczególności takim obiektom jak wyżej wymienione hale produkcyjne, magazyny, biura, szkoły, markety czy domy wielorodzinne. W takiego rodzaju pomieszczeniach konieczne jest skorzystanie z urządzeń grzewczych, które są przystosowane do trudnych warunków użytkowania oraz dość intensywnej eksploatacji. Zwraca się na to uwagę zwłaszcza jesienią i zimą, czyli w trakcie sezonu grzewczego. 

Dostarczenie paliwa dobrego gatunkowo jest gwarancją dłuższego utrzymywania ciepła w pomieszczenia. W takim przypadku swoją rolę świetnie spełniają kotły C.O wodne, które ogrzewają pomieszczenia za pomocą takiego paliwa jak:

 • Pellet,
 • Ekogroszek i miał węglowy,
 • Słoma i siano,
 • Drewno kawałkowe,
 • Trociny oraz inna rozdrobniona biomasa.

W przypadku kotłów parowych używa się przede wszystkim biomasy. Zaopatrując się w taki kocioł, możemy ogrzać pomieszczenie w ekologiczny i efektywny sposób. Zaletami takich kotłów są m.in.: szeroki zakres mocy, możliwość spalania biomasy o dużej wilgotności czy możliwość konfiguracji urządzenia odpowiednio do wymagań klienta.

Takiego rodzaju kotły dostarczy ci Gizex – producent kotłów na biomasę. Firma ta działa już od 1990 roku, produkuje kotły i piece, korzystając z ekologicznych rozwiązań, które są przyjazne nie tylko dla klientów, ale także dla środowiska. W firmie naszej stawiamy na ekologie i ekonomiczne rozwiązania.

Z dumą możemy pochwalić się tym, że jako pierwsi w branży wprowadziliśmy do oferty kotły biomasowe do spalania słomy, drewna, siana oraz pelletu.