Korzkwy 30B 63-300 Pleszew 742 22 71, 742 32 34, 601 290 450, 603 522 192 biuro@gizex.com.pl

Zakres mocy: 600 kW, 720 kW, 850 kW, 950 kW

Paliwo: trociny, zrębki, pellet z drewna, słonecznika, torfu /możliwość spalania paliwa o wilgotności do 50% - wymaga konsultacji z producentem/

Załadunek paliwa: automatyczny z możliwością załadunku ręcznego w przypadku wyłączenia automatycznego układu podawczego

Wyposażenie standardowe: korpus, zbiornik paliwa, podajnik ślimakowy, sterownik, wentylator

Wyposażenie dodatkowe: uzgadniane indywidualnie

CHARAKTERYSTYKA KOTŁA:

Kotły centralnego ogrzewania na paliwa stałe z automatycznym systemem podawania paliwa i automatycznym sterownikiem wykorzystywane są do ogrzewania pomieszczeń z zainstalowanym systemem centralnego ogrzewania, do przygotowania c.w.u. oraz ciepła do celów technologicznych. W kotłach GK-…M paliwo jest dostarczane za pomocą podajnika ślimakowego na dno komory spalania, gdzie unosi się i następnie spada na ruszt w kształcie piramidy. Kocioł i system podawania paliwa są kontrolowane za pomocą sterownika. Urządzenia mogą pracować automatycznie z minimalnym nadzorem i obsługą. W przypadku braku paliwa odpowiedniego do automatycznego systemu podawania kocioł może w prosty sposób zostać przekształcony na ręcznie ładowany.

PALIWO:

Jako paliwo wykorzystywane są trociny lub zrębki do 50 mm długości i do 50% wilgotności. W przypadku stosowania paliwa o nierównomiernych gabarytach (występowanie w paliwie większych frakcji niż zalecane w dokumentacji) może zostać zainstalowany system chroniący przed podaniem do komory spalania zbyt dużych kawałków paliwa. Paliwa o wymiarach ponadgabarytowych mogą być wprowadzane do komory spalania ręcznie.

CECHY:

  • możliwość spalania paliw o wilgotności do 50%
  • możliwość wykorzystania paliw różnego rodzaju – zrębki, trociny, pellet słonecznikowy itp.
  • ruszt w kształcie piramidy usprawniający proces spalania
  • maksymalna bezobsługowość

Powrót do tabeli