Korzkwy 30B 63-300 Pleszew 742 22 71, 742 32 34, 601 290 450, 603 522 192 biuro@gizex.com.pl

Zakres mocy: 500 kW, 1000 kW, 2000kW

Paliwo: seko-groszek węglowy, miał węglowy, pellet z drewna

Załadunek paliwa: automatyczny

Wyposażenie: korpus, zbiornik paliwa, podajnik ślimakowy, sterownik, wentylator nadmuchowy komory paleniskowej, wentylator powietrza do suszarni

CHARAKTERYSTYKA NAGRZEWNICY:

Nagrzewnica BETA AIR jest urządzeniem ciepłowniczym bezwodnym. Ma to istotne znaczenie w przypadku wykorzystania urządzenia zamontowanego na zewnątrz obiektu i pracującego w cyklach przerywanych w okresie jesiennozimowym. Nagrzewnica zbudowana jest z cylindrycznej komory paleniskowej, co daje lepszy, równomierny odbiór ciepła. W komorze zamontowany jest palnik przeznaczony do spalania węgla kamiennego typu eko-groszek, miału i pelletu z drewna. Paliwo podawane jest na palnik za pomocą podajnika ślimakowego (równe podawanie paliwa w jednakowej jednostce czasu). Na palenisku znajduje się minimalna, niezbędna ilość paliwa co gwarantuje lepszą modulację pracy, mniejszą bezwładność, dokładniejszą kontrolę parametrów oraz szybszą reakcję na zmieniające się warunki. Gorące powietrze podawane jest do suszarni wentylatorem dobranym proporcjonalnie do mocy nagrzewnicy i zapotrzebowania suszarni. Pracą urządzenia steruje regulator swobodnie programowalny, wyposażony w algorytm PID.

PRZEZACZENIE:

Nagrzewnica powietrza BETA Air ma zastosowanie w suszarniach ziaren zbóż, ziół, drewna, piasku itp. Przystosowana jest do współpracy z wszystkimi najczęściej stosowanymi suszarniami.

PALIWO:

Paliwem podstawowym jest węgiel kamienny typu groszek energetyczny. Opcjonalnie może byś stosowany węgiel kamienny sortymentu miał MI klasy 25/9 wg normy PN 82/C-97001 oraz pellet drzewny.

Powrót do tabeli