Kotły na słomę i siano

Ekologiczne kotły na słomę to propozycja dla gospodarstw rolnych, które zajmują się uprawą zbóż lub rzepaku. Dziś słoma nie ma już większego znaczenia dla rolnictwa i często jest kłopotliwym odpadem. Jesteśmy producentem kotłów na słomę, które są doskonałym rozwiązanie tego problemu – nasze urządzenia nie tylko wykorzystują zbyteczne części roślin, ale uzyskują z nich jeszcze ekologiczną energię.

Słoma ma sporą wartość energetyczną. Przyjmuje się, że 1,5 tony suchych łodyg zbóż daje tyle energii, ile spalenie 1 tony węgla. Do wykorzystania w piecu na słomę najlepiej nadają się odpady po zbożach i rzepaku.

W kotłach na słomę można spalać także siano, czyli skoszone trawy lub rośliny motylkowe. Uprawianie ich specjalnie na cele energetyczne, jest sposobem na wykorzystanie nieużytków. Jako paliwo w tych urządzeniach sprawdzają się także kawałki drewna, a nawet korzenie drzew z pniakami. Natomiast do spalania przetworzonego paliwa roślinnego polecamy nasze kotły na pellet.

Producent pieców na słomę

Gizex to doświadczony producent pieców na słomę. Oferujemy kotły na słomę o mocy od 40 kW do 3000 kW. Wszystkie urządzenia są wyposażone w system sterowania spalaniem, a większe z nich mają automatyczny mechanizm podawania paliwa. Nasze piece na słomę są przeznaczone zarówno do właścicieli domów jednorodzinnych, administratorów bloków mieszkaniowych, jak i dużych przedsiębiorstw. Polecamy serię naszych kotłów na słomę BIO-PAL M.

Jako producent kotłów na słomę zdobyliśmy uznanie u klientów z różnych branż w kraju i w Europie.

GIZEX 
Korzkwy 30 B
63-300 Pleszew