Kotły na pellet

Przyjazne dla środowiska kotły na pellet są coraz popularniejszym sposobem ogrzewania stosowanym w domach i firmach. Gizex poleca szeroki wybór nowoczesnych pieców na pellet.

Pellet to sprasowane granulki suchych roślin. Przede wszystkim w jego skład wchodzą odpady drewniane bez zanieczyszczeń – wióry, trociny czy kora. Większe kawałki powinno się spalać w specjalnych kotłach na drewno. Formą pellet przypomina ekogroszek, ale w odróżnieniu od niego to czyste paliwo. Jest przyjemniejszy w użyciu i mniej brudzi, dlatego kotły na pellet są coraz częściej stosowane w domach.

Jest także przyjazny dla środowiska. Przyjmuje się, że nie zanieczyszcza powietrza dwutlenkiem węgla, gdyż podczas spalania oddaje tylko tyle szkodliwego gazu, ile przedtem rośliny pobrały z powietrza. Pozostawia po sobie niewiele popiołu, który zresztą można wykorzystać jako nawóz w ogródku.

Piece na pellet - rodzaje

Wytwarzamy piece na pellet o mocy od 100 do 1000 kW. To pozwala na ogrzewanie domów jednorodzinnych oraz większych budynków i firm. W zależności od wielkości nasze kotły na pellet mogą być wyposażone w automatyczny system podawania paliwa. Może to oznaczać, że obsługa będzie ograniczać się do uzupełnienia zapasu pelletu w zasobniku i wybrania popiołu raz w tygodniu.

W naszej ofercie pieców na pellet polecamy:

Nasze piece na pellet są przystosowane do używania różnych paliw, także ekogroszku. Można więc samemu decydować o zmianie paliwa w zależności od ceny czy możliwości dostawy.

GIZEX 
Korzkwy 30 B
63-300 Pleszew