Kotły na ekogroszek

Systemy ogrzewania z kotłami na ekogroszek wciąż należą do najpopularniejszych rozwiązań. Są łatwe w obsłudze, a dobrej jakości paliwo jest ekonomiczne i mniej szkodliwe dla środowiska niż inne surowce kopalne.

Ekogroszek to węgiel pokruszony na niewielkie kawałki. Kruszy się go poprzez płukanie, które oczyszcza go z miału – najbardziej zanieczyszczonej części węgla o niskiej wartości opałowej. Dzięki temu spalanie ekogroszku jest korzystniejsze dla środowiska. Powstaje mniej dymu, uwalnia się mniej dwutlenku węgla oraz związków siarki i pyłów. Po spaleniu pozostaje również mniej popiołu.

Piece na ekogroszek i inne paliwa

Obsługa pieca na ekogroszek jest bardzo prosta, przypomina obsługę kotłów na pellet. Paliwo jest dostarczane w workach, z których przesypuje się je do zbiornika. Raz w tygodniu należy wybrać popiół. Resztą czynności kieruje automatyczny system sterowania pracą kotła.

Oferujemy kotły na ekogroszek o mocy od 20 do 1000 kW. Nadają się więc one do obsługi i domku jednorodzinnego, i dużej firmy. Polecamy nasze modele pieców na ekogroszek i inne paliwa:

W naszych piecach można spalać oprócz ekogroszku także drewno, pellet oraz miał węglowy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu ze specjalistami.

GIZEX 
Korzkwy 30 B
63-300 Pleszew