Piece na drewno

System ogrzewania z piecem na drewno nie jest częstym rozwiązaniem. Częściej używane są kotły na drewno, w których stosować można również inne paliwa z biomasy, np. brykiet, pellet, albo ekogroszek, czyli węgiel wysokiej jakości.

Drewno ze względu na wysoką cenę nie jest wykorzystywane w większych systemach ogrzewania. Kojarzy się raczej z domowymi kominkami, które oprócz funkcji użytkowych, spełniają także funkcje estetyczne. Częściej w kotłach do ogrzewania wykorzystuje się za to tanie odpady drzewne – wióry, trociny czy zrąbki. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy spalanie drewna bywa najlepszym rozwiązaniem dla systemów ogrzewania.

Kotły na drewniane kłody

W naszej szerokiej ofercie mamy także kotły na drewno przystosowane do spalanie całych kłód o maksymalnej długości 1 m. Takie piece to dobre rozwiązanie w miejscach, gdzie dostęp do drzewa jest nieograniczony, za to korzystanie z innych źródeł energii utrudnione. Oferujemy modele pieców specjalnie dostosowanych do spalania drewna: GK-2-70 i GK-3-95. Oba modele są wyposażone w duże komory spalania i w obu załadunek paliwa odbywa się ręcznie.

Natomiast kotły, w których oprócz drewna można spalać także inne rodzaje biomasy lub ekogroszek często wyposażone są w automatyczne systemy załadunku. Z tego rodzaju modeli proponujemy kocioł na pellet i inne rodzaje biomasy BIO-PAL M.

Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące spalania drewna.

GIZEX 
Korzkwy 30 B
63-300 Pleszew