Planowanie suszarni ziół. Wybór obiektu i sprzętów

Suszarnie do ziół to bardzo popularne rozwiązanie stosowane w wielu gospodarstwach rolniczych, ale też często spotykane u osób prywatnych. Ekologiczny tryb życia oraz chęć sięgania po zdrowe i wartościowe produkty sprawia, że opłacalną staje się inwestycja we własną suszarnię ziół. Jak jednak zaplanować jej umiejscowienie i na co zwrócić uwagę? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

Czytaj więcej: Planowanie suszarni ziół. Wybór obiektu i sprzętów

Opalanie słomą na przykładzie kotłów nowej generacji

słoma do palenia

Ze względu na zmiany klimatyczne, tradycyjne materiały opałowe, takie jak węgiel czy drewno, pomału zaczynają być wypierane przez materiały ekologiczne, niepowodujące tak dużego zanieczyszczenia powietrza. W trosce zatem o dobro planety coraz częściej używa się biomasy: pelletu oraz słomy. W naszym wpisie przyjrzymy się bliżej opalaniu słomą na przykładzie kotłów nowej generacji.

Czytaj więcej: Opalanie słomą na przykładzie kotłów nowej generacji

Czy palenie peletem jest bezpieczne dla środowiska?

palenie peletem

Pelet to paliwo stałe, mające postać granulatu. Otrzymuje się je z odpadów drzewnych oraz sprasowanych trocin; w ten sposób powstaje ekologiczna i ekonomiczna biomasa, którą spala się w specjalnie do tego przeznaczonych kotłach. Palenie tego typu opałem jest nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale także niezwykle ekonomiczne. Więcej informacji znajdziesz w naszym wpisie.

Czytaj więcej: Czy palenie peletem jest bezpieczne dla środowiska?

Zastosowanie kotłowni kontenerowych

Budynek kotłowni

Standardowo kotłownie lokowane są wewnątrz budynków, zdarzają się jednak sytuacje, w których bardziej uzasadnione jest korzystanie z tzw. kotłowni kontenerowych. Kiedy ma to miejsce i jakie są ich główne atuty?

Czytaj więcej: Zastosowanie kotłowni kontenerowych

Zasady działania kotłów wodnych CO

 kotłów wodnych CO

Zbliżający się sezon zimowy sprawia, że niektórzy zastanawiają się, jaki rodzaj ogrzewania wybrać. Dobierając konkretną metodę kierujemy się wygodą użytkowania i niskimi kosztami, które stanowią oszczędność dla naszego budżetu. Wiele osób przekonało się, że nowoczesnym i ciekawym rozwiązaniem są kotły wodne CO, które dzięki innowacyjnej budowie doskonale spełniają swoją funkcję. W ostatnich latach takie rozwiązanie zyskuje na popularności, dlatego warto się dowiedzieć, jakie są zasady działania kotłów wodnych CO.

Czytaj więcej: Zasady działania kotłów wodnych CO

GIZEX 
Korzkwy 30 B
63-300 Pleszew