Czy używane kotły i nagrzewnice to atrakcyjny przedmiot inwestycji?

używany kocioł na biomasę

Kotły na biomasę oraz nagrzewnice powietrza stały się ostatnio bardzo popularne. Nagrzewnice stosowane są jako stacjonarne urządzenia grzewcze, które mogą pełnić rolę samodzielnego źródła ciepła. Można nimi ogrzać jedno pomieszczenie lub kilka wydzielonych. Ich zaletą jest prosta budowa oraz wysoka wydajność cieplna. Atutem kotłów na biomasę są niskie koszty ogrzewania oraz proekologiczne działanie. Jakie są koszty zakupu tych urządzeń? Czy sprzęt używany również jest atrakcyjny?

Czytaj więcej: Czy używane kotły i nagrzewnice to atrakcyjny przedmiot inwestycji?

Zastosowanie nagrzewnic w ogrzewaniu suszarni

nagrzewnica na biopaliwo

Uprawa wielu roślin wymaga stworzenia odpowiednich warunków przechowywania plonów. Wykorzystywane są w tym celu różnego rodzaju nagrzewnice. Jako producent uznanych w Europie kotłów na biomasę oraz producent nagrzewnic do suszarni, dziś chcielibyśmy przybliżyć wam działanie nagrzewnic w suszarniach. W jakich branżach zaleca się używanie nagrzewnic? Jaki rodzaj nagrzewnic wybrać? Czy można je zamontować również w magazynach, pomieszczeniach już istniejących, czy tylko w nowopowstałych?

Czytaj więcej: Zastosowanie nagrzewnic w ogrzewaniu suszarni

Co zaliczamy do materiałów biomasowych?

biomasa

Wśród wielu sposobów ogrzewania to właśnie korzystanie z pieców na biomasę zyskuje na popularności. Odejście od stosowania węgla ma związek z ekologią, mniejszym zanieczyszczeniem środowiska, ale także z niższymi kosztami biomasy i prawie bezobsługowym działaniem kotłów. Wśród materiałów biomasowych wyróżnia się kilka produktów, które mają odmienne właściwości.

Czytaj więcej: Co zaliczamy do materiałów biomasowych?

Planowanie suszarni ziół. Wybór obiektu i sprzętów

Suszarnie do ziół to bardzo popularne rozwiązanie stosowane w wielu gospodarstwach rolniczych, ale też często spotykane u osób prywatnych. Ekologiczny tryb życia oraz chęć sięgania po zdrowe i wartościowe produkty sprawia, że opłacalną staje się inwestycja we własną suszarnię ziół. Jak jednak zaplanować jej umiejscowienie i na co zwrócić uwagę? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

Czytaj więcej: Planowanie suszarni ziół. Wybór obiektu i sprzętów

Opalanie słomą na przykładzie kotłów nowej generacji

słoma do palenia

Ze względu na zmiany klimatyczne, tradycyjne materiały opałowe, takie jak węgiel czy drewno, pomału zaczynają być wypierane przez materiały ekologiczne, niepowodujące tak dużego zanieczyszczenia powietrza. W trosce zatem o dobro planety coraz częściej używa się biomasy: pelletu oraz słomy. W naszym wpisie przyjrzymy się bliżej opalaniu słomą na przykładzie kotłów nowej generacji.

Czytaj więcej: Opalanie słomą na przykładzie kotłów nowej generacji

GIZEX 
Korzkwy 30 B
63-300 Pleszew