Czy palenie peletem jest bezpieczne dla środowiska?

palenie peletem

Pelet to paliwo stałe, mające postać granulatu. Otrzymuje się je z odpadów drzewnych oraz sprasowanych trocin; w ten sposób powstaje ekologiczna i ekonomiczna biomasa, którą spala się w specjalnie do tego przeznaczonych kotłach. Palenie tego typu opałem jest nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale także niezwykle ekonomiczne. Więcej informacji znajdziesz w naszym wpisie.

 

Palenie peletem nie zanieczyszcza środowiska

Przede wszystkim podczas spalania peletu powstaje nieporównywanie mniej substancji toksycznych oraz smolistych, aniżeli podczas spalania innych paliw stałych. Jednocześnie dostępne w naszej ofercie kotły na pelet to urządzenia niezwykle wydajne; ich sprawność sięga 95%. Nie tylko emitują niewielką ilość szkodliwych substancji, lecz, co niemniej ważne, zasilane są paliwem odnawialnym. Pelet bowiem to paliwo naturalne, powstające z odpadów drzewnych. Pozbawione jest sztucznych, szkodliwych dla środowiska dodatków.

 

Kotły na pelet są funkcjonalne

Kolejną zaletą kotłów na pelet jest ich funkcjonalność. W trakcie spalania peletu powstaje niewielka ilość popiołu, którą w dodatku łatwiej się sprząta, niż popiół powęglowy. Takie piece zatem są łatwe w czyszczeniu, ale nie tylko. Ich użytkownicy zwracają bowiem także uwagę na łatwość ich obsługi. Kocioł uruchamia się za pomocą jednego przycisku, a jego praca nie wymaga nadzoru. Co więcej, najnowocześniejsze modele urządzeń na pelet posiadają intuicyjny sterownik, z dotykowym regulatorem. W ten sposób możliwe jest zarządzanie pracą kotła zdalnie za pomocą tabletu lub smartfonu. 

 

Piece na pelet to oszczędność dla twojego portfela

Warto zainwestować w piece na pelet również ze względu na oszczędność tych urządzeń. Dzięki swojej konstrukcji wykorzystują one w sposób maksymalny spalane paliwo. Są także ekonomiczne w eksploatacji, a koszty ogrzewania peletem są dużo niższe, aniżeli pozostałymi paliwami stałymi. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

GIZEX 
Korzkwy 30 B
63-300 Pleszew