Zastosowanie kotłowni kontenerowych

Budynek kotłowni

 

Budowa kotłowni kontenerowej

Centralnym punktem całego systemu jest kocioł wodny albo parowy na różne rodzaje paliw. Oferują one moc od kilkudziesięciu kilowatów nawet do kilku megawatów, dzięki czemu możliwości ich zastosowania są bardzo szerokie. Zasadniczo kotłownie kontenerowe różnią się również wielkością, wyposażeniem wewnętrznym i oczywiście także wyglądem, choć co zrozumiałe to ich wydajność zazwyczaj stawiana jest na pierwszym miejscu.

 

Jakie jest praktyczne zastosowanie kotłowni kontenerowych?

Atutem tego rozwiązania jest fakt, że są dostarczane przez zewnętrzną firmę, która zajmuje się ich montażem, dzięki czemu praktycznie od razu gotowe są do użytkowania. Ich zakup ma więc uzasadnienie wtedy, gdy niezbędna jest szybka dostawa energii cieplnej, nie mamy jednak czasu na długotrwałą budowę tradycyjnej kotłowni. Ma to miejsce również w sytuacjach, gdy ogrzewanie jest potrzebne tylko na ściśle określony przedział czasu lub nie ma przestrzeni na ulokowanie kotłowni na terenie budynku. To jednak nie koniec. Kotłownie kontenerowe sprawdzają się także:

  • do podgrzewania wody,
  • w zakładach produkcyjnych do realizacji procesów technologicznych,
  • podgrzewania murawy na boiskach,
  • suszenia obiektów po powodziach,
  • na terenach inwestycji budowlanych,
  • w przypadku awarii standardowego systemu grzewczego,
  • przy budynkach jednorodzinnych.

 

Zalety kotłów kontenerowych

Dodatkowym atutem kotłowni kontenerowych jest brak konieczności uzyskiwania zezwolenia na budowę, o ile ma ona poniżej 25 m2. To kolejna zaleta tego typu konstrukcji, która sprawia, że ich postawienie jest możliwe w bardzo szybkim czasie, bez zbędnych, biurokratycznych procedur.

Jeśli są Państwo zainteresowani kotłowniami kontenerowymi, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy dopasują najlepsze rozwiązanie do konkretnych potrzeb.

 

 

GIZEX 
Korzkwy 30 B
63-300 Pleszew